Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HADİSLERDE NAMAZ 1

YazarMesaj
SAKIL
binbaşı
binbaşı
SAKIL

Erkek

Kişi sayfası
motor:
motorHADİSLERDE NAMAZ 1 Empty
HADİSLERDE NAMAZ 1 Empty

HADİSLERDE NAMAZ 1 Empty
MesajKonu: HADİSLERDE NAMAZ 1   HADİSLERDE NAMAZ 1 Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 8:52 am

İSTEYEN BU ADRESTEN DETAY ÖĞRENEBİLİR

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"Muhakkak ki sen Ehl-i kitap olan bir topluma gidiyorsun. Onları, HADİSLERDE NAMAZ 1 367986'tan başka ilâh olmadığına ve benim HADİSLERDE NAMAZ 1 367986'ın Resulü olduğuma şehâdet etmeye davet et. Şayet buna itaat ederlerse, HADİSLERDE NAMAZ 1 367986'ın kendilerine bir gündüz ve gecede beş vakit namazı farz kıldığını bildir. Bunu kabul edip itaat ederlerse, zenginlerinden alınıp fakirlerine verilmek üzere kendilerine zekâtın farz kılındığını haber ver. Buna da itaat ettikleri takdirde, onların mallarının en kıymetlilerini almaktan sakın. Mazlumun bedduasını almaktan çekin. Çünkü onun bedduası ile HADİSLERDE NAMAZ 1 367986 arasında bir perde yoktur."

"Gerçekten kişi ile şirk ve küfür arasında namazı terketmek vardır"

"Bizimle onlar arasındaki ayırıcı temel unsur namazdır. Namazı terkeden kimse küfre düşer."

Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in ashâbı, namazdan başka herhangi bir amelin terkini küfür saymazlardı.

"Kıyamet gününde kulun hesaba çekileceği ilk ameli onun namazıdır. Eğer namazı düzgün olursa, işi iyi gider ve kazançlı çıkar. Namazı düzgün olmazsa, kaybeder ve zararlı çıkar. Şayet farzlarından bir şey noksan çıkarsa, Azîz ve Celîl olan Rabb'i:
- Kulumun nâfile namazları var mı, bakınız? der. Farzların eksiği nafilelerle tamamlanır. Sonra diğer amellerinden de bu şekilde hesaba çekilir."

"Meleklerin Rableri huzurunda saf bağlayıp durdukları gibi saf bağlasanız ya!"

"İnsanlar ezan okumanın ve namazda ilk safta bulunmanın sevabını bilselerdi, sonra bunları yapabilmek için kur'a çekmek zorunda kalsalardı, mutlaka kur'a çekerlerdi."

"Erkeklerin en çok sevap kazanacağı saf ilk saf, en az sevap kazanacakları saf son saftır. Kadınların en çok sevap kazanacağı saf son saf, en az sevap kazanacakları saf ise ön saftır."

"Öne doğru gelin ve bana uyun! Sizden sonrakiler de size uysunlar. Bir topluluk devamlı surette gerilerse, HADİSLERDE NAMAZ 1 367986 onları geri bırakır"

"Safları düz tutunuz. İleri geri durmayınız. Sonra kalpleriniz de birbirinden farklı olur. Aklı başında ve bilgili olanlarınız benim arkamda, onlardan sonra gelenler daha arkada, daha sonra gelenler daha arkada dursunlar."

"Önce ilk safı tamamlayınız; sonra arkadaki safları doldurunuz. Şayet eksik kalırsa, son safta kalsın."

"Müslüman bir kimse, farzların dışında nâfile olarak her gün HADİSLERDE NAMAZ 1 367986 rızası için on iki rek`at namaz kılarsa, HADİSLERDE NAMAZ 1 367986 Teâlâ ona cennette bir köşk yapar" veya "Ona cennette bir köşk yapılır."

"Sabah namazının iki rek`at sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır."

"Şayet daha geç kalsaydım, yine de bu iki rek`at sünneti bütün gereklerini yerine getirerek mükemmel şekilde kılardım"

Resûlullah sabah namazının iki rek`at sünnetini o kadar hafif kılardı ki, acaba Fâtiha sûresini okudu mu diye kendi kendime sorardım.

Bir ay boyunca Peygamber aleyhisselâm'ın namazına dikkat ettim, sabah namazının sünnetinde Kâfirûn ve İhlâs sûrelerini okurdu.

"Biriniz sabah namazının iki rek`at sünnetini kılınca sağ tarafı üzerine yatsın."

"Bu vakit, gök kapılarının açıldığı bir zamandır. O saatte iyi bir amelimin HADİSLERDE NAMAZ 1 367986'ın huzuruna çıkmasını isterim."

"İkindi namazının farzından önce dört rek`at namaz kılan kimseye, HADİSLERDE NAMAZ 1 367986 rahmetini ihsân etsin."

"Akşamın farzından önce (iki rek`at) namaz kılınız" buyurdu. Üçüncü defasında "Dileyen kılsın" diye ekledi.

"Biriniz cumanın farzını kılınca, ardından dört rek`at namaz daha kılsın."

HADİSLERDE NAMAZ 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NAMAZ VE KADIN