Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Neden hiç kimse Önder Sav’ı kutlamadı?

YazarMesaj
YETIMKIZI
Cavuş
Cavuş
YETIMKIZI

Neden hiç kimse Önder Sav’ı kutlamadı? Empty
MesajKonu: Neden hiç kimse Önder Sav’ı kutlamadı?   Neden hiç kimse Önder Sav’ı kutlamadı? Icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:54 pm

Öyle bir tepki verdi ki herkes. Şaşırdım!

Sanki CHP tarihinde ilk defa birileri "Hac ibadetini" küçümsemiş…
Sanki CHP tarihinde ilk defa birileri Peygamberimize dil uzatmış gibi davranmanın bir anlamı yok ki…
"Din"li olmak kadar, dinsiz olmakta, hatta din düşmanı olmakta bir özgürlük değil mi?
Hz. Peygamber’e "çöl bedevisi" diyenler aynı kafanın ürünü değil miydi sanki? Başını örtmek isteyen kızları Arabistan’a gönderme hayali kuranların, "Hac ibadetini" Araplara para kaptırmak olarak değerlendirmesine şaşırmamak gerek.
Birçoğu hala hayatta olan dedelerinizden dinlemediniz mi CHP kafası hikayelerini… Rahmetli dedem Cuma namazını gittiği için öğretmeninden yediği şamar sonrası okuldan kaçmış bir daha okula gitmemiş.
CHP kafasından bu milletin neler çektiğini unutmuş gibi tepki göstermenin bir anlamı yok…
Ezanlar Türkçe okutulmadı mı yıllarca?
Camiler ahıra çevrilmedi mi?
Kuran öğrenmek isteyenlere baskılar yapılmadı mı?

Sadece baskı hikayeleri değil. Şiirleriyle bile alay etmediler bu milletin manevi ve maddi değerleriyle. CHP kafası ürünü meşhur şiiri ilk okuduğumda midem bulanmıştı. Önder Sav’ın tepkisine midem bulanmadı. Öyle düşündüğünü biliyordum zaten.
Ne örümcek, ne yosun.
Ne mucize, ne fusun.
Kabe Arabın olsun
Çankaya bize yeter!

Keşke tüm CHP’liler Önder Sav gibi açık sözlü olsalar. Meydanlara çıkıp, dine bakış açılarını kafalarının içindeki gibi anlatsalar. 1950 öncesi yılları nasıl özlediklerini bağıra bağıra meydanlarda söyleyebilseler. Camiye, cenazeler dışında, uğramasalar bile "Türkçe ezan sesini" nasıl özlediklerini meydanlarda söyleseler.
Başörtüsü yasasının meclis’ten geçmemesi için uğraşan, Anayasa Mahkemesine müracaat eden, sonrada seçim afişlerinde örtüyü kullanan iki yüzlü CHP’lilere kızmak varken, içindekini açıkça söyleyen Önder Sav’a niçin kızıyoruz ki?
Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil ya?
Herkes için Hac ibadeti kutsal bir dini görev olmak zorunda değil ya?
Önder Sav bizim Peygamberimizi sevmek zorunda değil ki?
Bende herkes gibi Önder Sav’a kızdım. Ancak inanın benim gibi düşünmediği için kızmadım. Kameraları fark etmedim dediği için kızdım. Yani kameranın açık olduğu yerde başka, kapalı olduğu yerde başka konuştuğunu itiraf etmesine tepki göstermemiz gerek.
"Muhammed sizi bırakmaz!" derken Hz. Peygamberin gelmiş geçmiş en etkili insan olduğunu da itiraf etmiş oldu aslında. Önder Sav aslında şunu demek istiyor;
Siz ömrünüzün altmış yılını bile CHP içinde ve CHP’ye hizmet ederek geçirmiş olsanız bile, Hz. Muhammed o kadar etkili bir insandır ki, O’nu ziyaret eden O’nu ve O’nun yolunu bir daha bırakmaz.

Deniz ******’ın Önder Sav’ı partiden ihraç edeceğini düşünme gafletinde kimse bulunmasın. Deniz ******, Önder Sav’dan farklı bir bakış açısına sahip değil ki O’nu partisinden uzaklaştırsın.
Önder Sav’ı üç sebepten dolayı kutlamak gerek!
Bir: Açık sözlülüğü için tebrik etmek gerek. İçinden geleni söylemiş.
İki: Daha da önemlisi CHP’ye verdiği zarar için tebrik etmek gerek! Bin tane CHP düşmanı günlerce mücadele etse, CHP’nin çirkin yüzünü milletin bu kadar açık bir şekilde tekrar görmesini sağlayamazdı!
Üç: Peygamberimizin ne kadar etkili bir insan olduğunu bildiği için.
Bence Önder Sav’ı kutlayın

Neden hiç kimse Önder Sav’ı kutlamadı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-