Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz... İnşallah Güzel Dakikalar Geçirirsiniz..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip

2 posters
YazarMesaj
Mehmet
üsteğmen
üsteğmen
Mehmet

Kişi sayfası
motor:
motorTürk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip Empty
Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip Empty

MesajKonu: Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip   Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 7:21 am

Şişli’de metro girişinde yakalanan bombacının polis tarafından bir aydır adım adım takip edildiği öğrenildi. Polis istihbarat ekipleri bombacıyı Türkiye içerisinde 6 bin kilometre boyunca izlemişler Mecidiyeköy'de çantasında taşıdığı 3 kilo 200 gram A4 patlayıcı ile polisin nefes kesen takibi sonucu yakalanan 33 yaşındaki Şahabettin Demir, eşi kızı ve Yenibosna’daki oturdukları evin sahibinin gözaltında sorgulaması sürüyor. Polis Demir’in bağlantıda olduğu kişileri de belirlemeye çalışıyor. Yenibosna’nın 10 ayrı noktasında önceki gece operasyonlar sürdü. Demir ile ilişki içerisinde olduğu tespit edilen bir çok hücre evinin de polis tarafından ablukaya alındığı öğrenildi. Öte yandan Demir’in 11 yaşındaki kızını gözcü olarak kullandığı da ileri sürüldü. İddiaya göre Demir, küçük kızını evin etrafında gördüğü şüpheli şahısları kendisine bildirmesi için kullandı.

Adım adım izlediler

İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü Ekipleri, yaklaşık bir ay önce 2000 yılından bu yana Kandil’deki kamplarda eğitim alan bomba uzmanı Şerafettin Demir’in eylem için Türkiye’ye giriş yapacağı istihbaratını aldı. Harekete geçen ekipler, Demir’i İstanbul’a kadar takip etti. Yenibosna’da ki bir eve gelen Demir, burada 2 gün kaldıktan sonr otobüsle tekrar Batman’a döndü. Burada 1 hafta kalan Demir, kendisine Mehmet Demirkaya isimli sahte bir kimlik temin etti. İstihbarat birimleri sahte kimliğini alan PKK bombacısını adım adım izlemeyi sürdürdü. Batman’dan aldığı sahte kimlikle güvenlik güçlerini atlattığını düşünen Şerafettin Demir, Diyarbakır’a gitti. Burada PKK örgütünün bazı bölge sorumlularıyla görüşmeler yaptı. Polis istihbarat birimleri, kendisine Mehmet Demirkaya sahte kimliğini alan PKK bombacısı Şerafettin Demir’i bir ay süresince hiç yılmadan tam 6 bin km. boyunca takip etti

Sivil polis otobüste

Bombacı Şahabettin Demir yaklaşık bir aylık bir takibin ardından en son girdiği Yenibosna’daki evinden çıktı. İstanbul polisi hemen alarma geçti. İETT otobüsüne binen Demir, Mecidiyeköy’e doğru harekete geçti. Bombacı otobüse bindiğinden müşteri kılığında 2 istihbarat elemanı da otobüste yerini aldı. İstihbarat elemanlarından bir tanesinin üzerinde bulunan gizli kamera Demir’i saniye saniye kayda aldı. Operasyon sırasında, istihbarat birimlerinin yanı sıra, bombacının gittiği güzergahlarda bulunan MOBESE kameraları da bombacıyı saniye saniye kayda aldı. İki sivil polis tarafından takip edilen bombacının bulunduğu İETT otobüsü 2 sivil istihbarat ekibince de takip edildi. Mecidiyeköy Metrosu’na yönelen Demir, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

800 bombacıdan biri

Mecidiyeköy'deki metro istasyonunu hedef olarak seçtiği iddia edilen ve "Mehmet Demirkaya" adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanan PKK'lının, B.Ö. (25) olduğu belirlendi. B.Ö.'nün PKK'nın 2004'ten sonra metropollerde eylem yapması için Kandil'deki kamplarda eğittiği 800 bombacıdan biri olduğu öğrenildi.

Bir bombacı daha var

Demir nefes kesen bir operasyonla yakalanırken, bayramdan hemen önce yine Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye girdiği belirlenin ikinci bir bombacı için alarma geçildi.

K-9 köpekleri görev başına!
Mecidiyeköy metro istasyonuna bomba koymak isteyen şahsın suçüstü yakalanmasının ardından başlatılan soruşturma sürerken, Taksim Meydanı’nda güvenlik önlemleri artırıldı. Polis Taksim Metrosu önünde nöbet tutarak, şüpheli şahısların GBT’sine (Genel Bilgi Tarama) baktı. Yolcuların çantasında da arama çalışması yapan polislere, metro istasyonun güvenlik görevlileri K-9 cinsi köpekleri ile eşlik etti. Güvenlik önlemlerinin daha da artırılacağı bildirildi.

Turuncu alarm

Terörist eylemlere karşı geçtiğimiz ay ‘Turuncu’(yüksek) alarma geçilen ****** Havalimanı’nın metro giriş ve çıkışlarındaki güvenlik önlemleri artırıldı.TAV tarafından görevlendirilen özel güvenlik ekipleri de 24 saat boyunca ****** Havalimanı’nın İç ve Dış Hatlar giriş ve çıkışlarında nöbet tutuyor.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Dağlı
uzman çavuş
uzman çavuş
Dağlı

MesajKonu: Geri: Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip   Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 1:36 am

teşekkeurlerrr

Türk Polisinin Başarısı ; Bombacıya 6 bin kilometrelik takip
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-